0542 299 80 81
0542 299 80 81

All On Four Tedavisi

Eksik dişlerinizin yarattığı sorunlara dental implantlar ile çözüm sağlayabilirsiniz. Dental implantlar doğal dişleriniz gibi bir görüntü sağlar ve kullanımı da bu şekilde gerçekleşir. All on four tedavisi de tamamen dişsiz hastalarda kullanılır. Belirli kısımlara 4 adet implant yerleştirilir ve aynı gün içerisinde bu implantların üstlerine sabit protezler takılır. All on four uygulanacak hastalara ilk önce klinik ve radyolojik bir muayene uygulanması gerekmektedir. Tomografiniz çekilir ve bu tomografi üzerinde ölçümler yapılır. Bu ölçümlere göre de hastaya uygun bir tedavi hazırlanması gerekmektedir. Tüm bu detaylar çok önemlidir, bu sebepten de all on four tedavisi için deneyimli doktorlarla çalışmakta olan ve tüm ince ayrıntıları düşünen İlkdent diş kliniğimize sizleri bekleriz.

ALL ON FOUR TEDAVİSİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Tamamen dişi olmayan hastalar için aynı günde tek bir cerrahi operasyon ile sabit diş protezi takılır. Dental implantların ameliyat süreleri oldukça kısadır. Geleneksel yöntemlerde kemik greftine ihtiyaç duyulurken bu tedavide böyle bir şeye ihtiyaç yoktur. All on four tedavisinde kullanılan dental implantların sayısı az olduğu ve başka herhangi bir cerrahi operasyona ihtiyaç duyulmadığı için maliyet açısından da oldukça uygundur. Sinüf, lifting gibi ileri düzey bir cerrahi operasyona ihtiyaç duyulmadığı için oldukça kolay ve daha masrafsız uygulanan bir tedavi yöntemidir. Kişiye özel bir planlama yapıldığından dolayı gülüşünüz ve dişleriniz tamamen doğal bir görünüme ulaşır. Temizliği için ise doğal dişlere sağlanan bakım dışında ekstra bir şeye ihtiyaç yoktur. Yani gargara, diş ipi ve düzenli fırçalamayla bu işin üstesinden gelebilirsiniz.

ALL ON FOUR TEDAVİSİ UYGULANAN HASTALAR TEDAVİ SONRASI NELER YAPMALIDIR?

Tedavi sonrası doktorunuzun verdiği ilaçları düzenli olarak kullanmalı ve geçici protez kullanacağınız dönemde kesinlikle sert yiyecekler tüketmemelisiniz. Doktorunuzun önermiş olduğu diyete göre beslenmelisiniz. All on four tedavisi sonrası hijyeninize de aşırı özen göstermelisiniz. Kemiklerin 3 aylık kaynaşma süreci bittiğinde ve kalıcı protezlerinizi takmaya başladığınızda normal beslenme düzenine geçebilirsiniz. Herhangi bir sorun olduğundaysa hemen doktorunuza haber verip önlem almalısınız.