0542 299 80 81
0542 299 80 81

Apikal Rezeksiyon

Ağız ve diş sağlığı konusunda her yıl bir çok birey bilinçlenerek bu konuya özen göstermektedir. Dişlerinize iyi bakmanın güvenle gülmek, ağız kokusu olamadan uyanmak gibi  avantajları olmasının yanı sıra sağlığı tehdit eden bir çok problemi de önlemektedir. Normal çürükler kısa sürede halledilebilirken kök ucu iltihabı gibi sorunlar cerrahi müdahale gerektirebilir. Kök ucu iltihabı dişin apse yapmasına neden olabilmektedir. Bu tür durumlar da dişi çekmek en son başvurulacak tedavi yöntemidir. Diş kanal tedavisi yapılabilecek durumdaysa dişe bu yöntem uygulanarak tedaviye cevap vermesi beklenir.  Ancak bu işlem yeterli olmadıysa diş Apikal Rezeksiyon uygulanabilecek haldeyse dişe bu tedavi yapılarak iyileşme sürecine bırakılır. Alanında uzman ve deneyimli kişiler tarafından gerçekleştirilmesi gereken bu tedaviyi teknolojinin son imkanlarını kullanarak hizmetinize sunduğumuz İlkdent diş kliniğimiz de gerçekleştirebilirsiniz. İlkdent diş kliniğimiz en iyi hizmeti verebilmek için disiplin ve hızlı bir çalışma temposuna sahip olmanın yanı sıra sektörde kendini çok iyi geliştirmiş diş hekimlerinin arasında bulanan diş hekimi ekibiyle güvenle tedavi olabileceğiniz bir ortam sağlamaktadır.

APİKAL REZEKSİYON TEDAVİSİ HANGİ DURUMLARDA UYGULANIR?

Apikal Rezeksiyon apse yapan diş kanal tedavisine cevap vermezse diş çekim tedavisi uygulanmaması için uygulan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi kanal tedavisinde başarı sağlanamazsa, dişin kök ucunda kistik oluşum varsa ve diş kökünün kemik içersindeki ucunun kırılması gibi durumlar da uygulanmaktadır.

APİKAL REZEKSİYON NASIL UYGULANIR?

Anestezi uygulanarak diş ile diş etinin başladığı kısımdan yada direk kök ucundan başlanarak kemik yüzeyi açılıp kök ucundaki iltihaplı doku veya kist temizlenir. Bu işlemden sonra kök ucuna dolgu yapılıp, diş eti yerine dikilerek Apikal Rezeksiyon tamamlanmış olur. Tedaviden sonraki doktor kontrolü süreci aksatılmamalıdır. Hastalarının sağlık durumlarıyla yakından ilgilenen İlkdent diş kliniğimiz bünyesindeki diş hekimleri ve cerrahları sayesinde bu tedavi sonrası süreci sıkıntı çekmeden geçirebilirsiniz. Apikal Rezeksiyon sonrasında dişin tekrar apse yapma ihtimali olduğu için bu doktor kontrolleri oldukça önemlidir.