0542 299 80 81
0542 299 80 81

Diş Eti Çekilmesi

Zamanında müdahale edilmediği takdirde sağlam dişlerin dahi kaybına neden olabilen diş eti çekilmesi kesinlikle zamanında müdahale edilmesi gereken bir sağlık sorunudur. Her yaştan insanda görülmekte olan bu durum dişin zaman içinde damaklara tutunamamasına ve kendiliğinden düşmesine varacak kadar ciddi sorunlara neden olabilmektedir. Vitamin eksikliği, yetersiz beslenme, yanlış beslenme veya diş ve diş eti bakımının aksatılması gibi sorunlardan kaynaklanabilen bu durum günümüzde çok yaygın bir şekilde görülmektedir. İlk anda mutlaka müdahale edilmesi gereken bu rahatsızlık hakkında uzman kişilerden yardım almak ve doğru tedavi teknikleri kullanmak son derece önemlidir.

DİŞ ETİ ÇEKİLMESİNİN NEDENLERİ?

Diş eti çekilmesi konusunda uzmanlaşmış hekimleri ile her zaman insanların yanında olan İlkdent özellikle gelişmiş ekipmanların yanı sıra dünya genelinde uygulanmakta olan tedavi teknikleri ile sorunu kısa zaman içinde çözebilmektedir. Birçok kişi bu rahatsızlığa sahip oldukları halde durumu önemsememekte ve ilerleyen zamanlarda geri dönüşü olmayan sıkıntılar yaşayabilmektedirler. İleri safhalara ulaştığında çok ciddi diş eti veya damak rahatsızlıkları yaşayabilmekte olan insanlar bu konuda bilinçli olmalı ve özellikle çocuklarda bu konu hakkında çok daha hassas davranmalıdırlar. Sadece sağlık açısından değil aynı zamanda estetik açıdan da kötü bir görünüm oluşmasına neden olabilen bu rahatsızlık kesinlikle ihmal edilmemeli ve sorunun kaynağı tespit edildikten sonra en hızlı şekilde çözüm yolları aranmalıdır.

DİŞ ETİ NEDEN ÇEKİLİR?

Sadece diş eti çekilmesi değil diş ve ağız sağlığı ile alakalı her türlü konuda insanlara profesyonel bir şekilde destek vermekte olan kliniğimiz son teknoloji ürünler ile donatılmış olan muayenehanelerde gerekli her türlü müdahaleyi yapabilmektedir. Diş etleri gibi hassas bir konusunda bizlerden yardım isteyen kişiler kısa zaman içinde eski sağlıklarını kavuşmakta ve bir daha bu konuda sorun yaşamamak için gerekli önerileri uzmanlarımızdan almaktadırlar. Sahip olduğu deneyimli kadrosu ile her türlü ağız sağlığı sorununa kalıcı çözümler getirmekte olan kliniğimiz de herkes uzman desteği ile istediği hizmeti alabilmektedir. Diş etleri ve diğer sağlık sorunları hakkında risk almadan en doğru yardımı almak isteyen herkesi en kısa zamanda kliniğimize bekliyoruz.