0542 299 80 81
0542 299 80 81

Diş Eti Hastalıkları Tedavisi

Diş eti hastalıkları ve tedavisi konusunda her zaman güvenilir bir merkez olan İlkdent özellikle yaşanan sıkıntılara getirdiği kalıcı çözümler sayesinde her zaman için doğru bir seçim olmuştur. Özellikle her biri kendi alanında uzmanlaşan kişilerden oluşan kadrosu ile ağız sağlığı konusunda her türlü soruna müdahale edebilmekte olan kliniğimiz günün her saati müşterilerine hizmet edecek şekilde hazır beklemektedir. Zamanında müdahale edilmediği takdirde çok ciddi sorunlara neden olabilen diş eti hastalıkları birçok farklı nedenden kaynaklanabilmektedir. Kimi zaman genetik olabilen bu durum kimi zaman ise ağız bakımının yapılmaması, geçirilen bir hastalık, mikrop kapma veya düzensiz beslenmeden kaynaklanan vitaminsizlik gibi nedenlerden de oluşabilmektedir.

DİŞ ETİ HASTALIKLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Birçok kişi bu rahatsızlığın ne kadar önemli olduğunu bilmediği için doğru diş eti hastalıkları ve tedavisi teknikleri hakkında da araştırma yapmaya gerek görmemektedirler. Özellikle diş etleri gibi hassas bölgelerde oluşan her türlü soruna mutlaka zamanında ve profosyonelce müdahale edilmelidir. Uzun zamandan bu yana bu alanda faaliyet göstermekte olan kliniğimiz insanların sorunlarını kısa zaman içinde çözebilmek için gerekli en doğru tedavi şekillerini kullanmaktadır. Sorunun neden kaynaklandığını kısa zamanda belirleyen uzmanlarımız daha sonra duruma en uygun olan çözüm yolunu bularak hızlı bir şeklide tedaviye başlamaktadırlar. Çok dikkatli bir şekilde yapılması gereken bu müdahaleler de kullanılacak olan ekipman veya malzeme seçimi de son derece önemlidir.

DİŞ ETİ HASTALIKLARI NEDEN OLUŞUR?

Diş etlerinde kanama veya çekilme gibi sorunlar yaşayabilen insanlar diş eti hastalıkları ve tedavisi konusunda uzmanlaşan bir kişiden alacakları öneriler ile kısa zamanda sorunu çözebilmektedirler. Zamanında müdahale edilmediği takdirde dişlerin kaybedilmesi veya damak rahatsızlıklarına da neden olabilmekte olan bu rahatsızlık her yaşta görülebilmektedir. Bu sebeple uzmanlar ağız bakımı sağlığı bilincinin daha çocuk yaşlarda yerleşmesi gerektiğini belirmektedirler. Genellikle ağız bakımının yapılmaması veya hatalı yapılmasından kaynaklanmakta olan diş eti rahatsızlıkları kliniğimize en çok gelen taleplerin başında gelmektedir. Bu sebeple uzman hekimlerimiz sahip olduğumuz tüm imkânları kullanarak insanların sorunlarına kalıcı çözümler getirmek için ellerinden geleni yapmaktadırlar.