0542 299 80 81
0542 299 80 81

Diş Eti Kanaması

Birçok kişinin başına gelen ancak gerekli önemi görmeyen diş eti kanaması aslında ciddi bir sağlık sorununun habercisi olabilir. Genellikle diş etinde iltihap olmasından kaynaklanan bu kanamalar dişleri ve diğer organları da ciddi bir şekilde etkileyebilmektedir. Sürekli ve yoğun kanamalarda ise kesinlikle zaman kaybetmeden uzmanların kapılarını çalmak ve kendilerinden yardım almak gerekmektedir. Bilindiği gibi artık insanlar ağız sağlığı konusunda aradıkları bilgileri çok daha hızlı bir şekilde bulabilmektedirler. Özellikle yaşanan diş eti rahatsızlıkları hakkında yapılacak olan kısa bir araştırma bu durumun ne kadar ciddi olduğunu anlamak için yeterli olabilmektedirler. Bizler de İlkdent olarak tüm hastalarımızı bu konuda bilgilendirip yaşadıkları sorunların çözümlerinde kendilerine yardımcı oluyoruz.

DİŞ ETİ KANAMALARINDA YAPILMASI GEREKENLER

Diş eti kanaması insanları rahatsız eden bir durum olduğu gibi aynı zamanda bazen ciddi ağrılara da neden olabilmektedir. İlk anda müdahale edilmediği takdirde diş etinde yer alan iltihapların oranı artacağı için kanama miktarı da aynı şekilde artabilmektedir. Bu sebeple kliniğimizde hizmet vermekte olan hekimlerimiz insanların bu konuda yaşadıkları sorunlarda çok hızlı hareket etmekte ve sorunu kalıcı olarak ortadan kaldırabilmek için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Kliniğimizde uygulanmakta olan tüm tedavi teknikleri dünya standartlarında kabul görmüş ve halen kullanılmakta olan tekniklerdir. Özellikle diş eti gibi hassas alanlarda çok titiz bir şekilde çalışan hekimlerimiz hijyen ve doğru müdahale konusunda kesinlikle taviz vermemektedirler.

DİŞ ETİ KANAMALARI NEDEN OLUŞUR?

Ne zaman görüleceği belli olmayan ve çoğu zaman ani bir şekilde oluşan diş eti kanaması nasıl olsa geçer diyerek göz ardı edilmemeli ve mutlaka bunun ciddi sağlık sorunun ayak sesi olabileceği bilinmelidir. Sorunun kaynağına inmek ve doğru tedavi teknikleri ile sorunu ortadan kaldırmak ilerleyen zamanlarda yaşanacak olan daha ciddi sorunların da önüne geçilmesi anlamına gelmektedir. Bu sebeple bizler tüm insanları bu konuda profosyonel ve güvenilir bir destek alabilmek için her zaman kliniğimize bekliyoruz. Bu sayede diş ve diş eti sağlığı konusunda en doğru desteği alabilmekte olan hastalarımızın hayatlarına sağlıklı bir şekilde devam edebilmektedirler.