0542 299 80 81
0542 299 80 81

İmmdediat İmplant Tedavisi

Genellikle diş çekimi sonrası 1,5 – 2 ay bekledikten sonra implant tedavisi gerçekleşir. Fakat bazı uygun koşullar sağlandığında böyle bir bekleme süresine gerek kalmadan diş çekimi ile aynı anda implant tedavisi gerçekleşebilir. Bu cerrahi müdahaleye de immediat implant tedavisi denir. Diğer implant yöntemlerinden hiçbir farkı yoktur, sadece bu tedaviyi sorunsuz şekilde gerçekleştirebilmek için cerrahın iyi bir tecrübeye sahip olması ve vakayı çok iyi değerlendirebilmesi gerekir. Bu yüzden problemsiz şekilde immediat implant tedavisi olmak istiyorsanız oldukça başarılı ve deneyimli doktorlarımızın bulunduğu kliniğimize sizleri bekleriz. İmmediat implant tedavisi çoğunlukla ön dişler için uygulanır fakat bazen uygun koşullar sağlandığında arka dişler için de uygulanabilmektedir. İmmediat implant tedavisinden önce gerçekleşecek olan diş çekiminde dişin etrafındaki kemiğin sağlam durumda kalması gerekir. İltihaplı olan dişlerde de bu tedavi uygulanamaz. İmmediat implant tedavisi, tedavi süreci boyunca eğer kişisel herhangi bir sorununuz yoksa standart implant tedavi süreciyle tamamen aynıdır. Bu bakımdan her geçen gün immediat implant uygulaması sayısı artmaktadır. İlkdent diş kliniğimizde birçok insan da bu yöntem ile problemsiz bir şekilde tedavi olmaktadır.

İMMEDİAT İMPLANT TEDAVİSİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

İmmediat implant tedavisinin diş çekimi sonrasında oluşan boşluğun kemik ile dolması için beklenilecek sürenin azalması, normal implanttan farklı olarak cerrahi işlem sayısının azalması sebebiyle harcayacağınız sürenin de azalması, bekleyeceğiniz sürenin azalması sebebiyle dişsiz olarak geçireceğiniz sürenin azalması bu sebeple de estetik kaygınızın oluşmaması, implantın kemikle kaynaşma olasılığının artması ve diş eti formunun korunabilmesi gibi avantajları bulunmaktadır. Tedavi sonrasında eğer dişinizin üzerine geçici bir sabit diş konulmuş durumdaysa yumuşak besinler yemeniz gerekir. Tüm bunların dışında doktorunuzun vermiş olduğu ilaçların düzenli olarak kullanılması ve düzenli bir şekilde aksatmadan buz kompresi yapılmadır. İmmediat implant tedavisi uygulama süresini kısaltılmasına ve ikinci kez uyuşturma ve herhangi bir cerrahi müdahale olmaması sebebiyle hastalara oldukça rahatlık sağlayan bir tedavi yöntemidir.

İMMEDİAT İMPLANT TEDAVİSİ KİMLERE YAPILIR?

Sağlıklı dişetleri ve çene kemiğine sahip olan, iyi ağız bakımı yapabilen bireyler immediat implant tedavisinde başarılı olurlar. Kemik kaybı fazla olan hastalara implant tedavisi uygulanamaz fakat implant yerleştirilmesi için uygun bir alt yapı sağlanması sonucunda implantlar yerlerine yerleştirilebilmektedir.