0542 299 80 81
0542 299 80 81

Kompozit Dolgu

Günde en az üç öğün yemek yesek de her öğünden sonra dişleri fırçalamak yoğun gündelik hayatta pek mümkün olmamaktadır. Ağızda kalan yiyecek artıkları dişin mineral yapısını bozarak diş minesinin zarar görmesine ve kavite denilen çürük oyuklarının oluşmasına sebep olmaktadır. Oluşan çürükler ağız estetiğini bozmanın yanı sıra ağrı gibi sorunlarla gündelik hayatı etkileyerek enerjinizin düşmesine ve dikkatinizi toplayamamanıza sebep olmaktadır. Çeşitli tedavilerle bu diş çürükleri önlenebilmektedir. Sektörde işini en iyi yapan kliniklerden olan İlkdent ağız ve diş sağlığı kliniği, gelişmiş teknolojisi, alanında bilgili ekibi ve hızlı çalışma temposuyla bugüne kadar binlerce hastayı ağız sağlığına kavuşturmuştur. Estetik olarak da ağız yapısıyla son derece uyum içinde olan bu dolgular, estetik uygulamalarında da kullanılmaktadır. İlkdent kliniğimizde son derece önem verilerek uygulanan, hem estetik hem de sağlık açısından oldukça önemli olan bu tedavi yöntemi sıkça tercih edilmektedir.

KOMPOZİT DOLGU NASIL UYGULANIR?

Çeşitli nedenlerle madde kaybına uğramış dişin tamamlanması için uygulanan Kompozit Dolgular beyaz renkte oldukları için diş renginde olarak tanımlanmaktadır. Kompozit dolgu uygulanırken önce diş yüzündeki yemek kalıntıları, tartar gibi diş yüzeyinin temiz olmasını engelleyen faktörler temizlenir daha sonra diş renginize göre dolgu oluşturulur ve dişinizin madde kaybına uğramış kısmına uygulanmaya başlanır. Bu yöntem, alanında iyi hekimlerimiz tarafından uzun yıllar kullanabilmeniz ve estetik görünüme sahip olmanız için dikkatlice uygulanmaktadır. Uygulama esnasında özel jel ile diş yüzeyi pürüzlendirilerek dolgunun daha iyi yapışıp kalıcı olması sağlanır. Bu işlemden sonra dolgu madde kaybına uğramış bölüme koyulur ve sertleştirici özel ışık sayesinde dolgunun katı hale gelmesini sağlanır. Bundan sonra estetik konusunda kendini geliştirmiş hekimlerimiz sayesinde dişinizin yapısı ve dış görünüşün güzel olması öncelik alınarak şekil verilip, cila işlemi uygulanarak parlatılır.

KOMPOZİT DOLGU KAÇ DAKİKA SÜRER?

Dişin madde kaybına uğramış bölümünün büyüklüğü ve derinliğine göre Kompozit Dolgular uygulanırken işlem süresi uzayabilmektedir. Ancak hızlı ve özenli çalışmayı prensip haline getiren kliniğimiz sayesinde rahatça tedavi olabilirisiniz.