0542 299 80 81
0542 299 80 81

Sabit Protez

Ağız ve diş sağlığı konusu da ertelenen konular arasındadır. Yemekten hemen sonra diş fırçalamak ya da yatmadan hemen önce dişleri fırçalamak birçok kişi tarafından ihmal edilen bir durumdur. Ağız sağlığı, dikkat edilmesi gereken önemli konulardandır çünkü günlük hayatta, ağız kokusu, diş renginde ki bozukluk, tartar, çürük, dişte ağrı gibi birçok soruna yol açmaktadır. Dişlerde oluşan ufak çürükler, diğer dişlerin de çürüyebileceğini, bir süre sonra daha büyük sorunlar olabileceğinin habercisidir. Bu çürükler önemsenmediği taktirde zamanla dişin çekilmesine yol açmaktadır. Gelişen teknolojiyle birlikte dişlere uygulanabilecek birçok tedavi yöntemi ortaya çıkmıştır. Bu gelişmeleri yakından takip eden İlkdent kliniğimiz, alanında kendini geliştirmiş doktorları ve yüksek teknolojisiyle bu yeni tedavi yöntemlerini sizin kullanımınıza sunmaktadır. Kliniğimiz sizlerin beklentisini ve beğenisini kazanmayı temel ilke edinmiştir. Hizmet kalitesi ve pratik çalışma hızıyla birçok hastadan tam not almış kliniğimiz kendini kanıtlamıştır. Kliniğimiz hizmetlerinden biri olan Sabit Protez işlemi son derece estetiktir ve günlük hayatta rahatlıkla kullanabileceğiniz şekilde doktorlarımız tarafından en iyi şekilde uygulanmaktadır.

SABİT PROTEZ NEDİR?

Sabit protez bir ve birden fazla diş kaybı durumunda ağızdaki diğer dişler veya implantlardan yararlanılarak yapılan yapay diş restorasyon uygulamasıdır. Hastanın dişlerini kaybettiğindeki estetik ve konuşma bozukluğu gibi durumları ortadan kaldırmak için diş dokusuyla uyumlu, çiğneme kuvvetine karşı dirençli Sabit Protez uygulaması yapılır. Bu uygulama yapılırken kuvvetli köklere sahip dişler protezin köprü ayakları olarak kullanılır. Köprü olarak kullanılacak köprü diş sayısı, kaybedilen diş sayısına göre değişmektedir.

SABİT PROTEZ BAKIMI NASIL YAPILIR?

Sabit protezlerin uzun ömürlü olabilmesi için bakımı iyi yapılmalı ve altı ayda bir olan doktor kontrolleri aksatılmamalıdır. Tedavi süreçlerini yakından takip eden kliniğimiz sayesinde Sabit protez uygulamasını tercih eden hastalar, protezlerini rahatça kullanabilmektedir. Normal dişler gibi bakımını yapabileceğiniz dişler günde en az iki kere mümkünse her yemekten ve içecekten sonra fırçalanmalı, diş ipi kullanılmalı ve arayüz fırçası ile köprü altında dişler arasındaki geniş boşluklarda biriken yiyecek artıkları temizlenmelidir.