0542 299 80 81
0542 299 80 81

Seramik Braketler

Ortodontik tedavilerde kullanılan braketlerin birçok seçeneği bulunmaktadır. Braket seçimi yaparken çok iyi düşünmeniz gerekir çünkü braketlerle uzun bir süre bir arada olmak durumunda kalacaksınız.

SERAMİK BRAKETLERİ GENELLİKLE KİMLER TERCİH EDER?

Metal braketler çoğunlukla gençler için bir sorun teşkil etmemektedir. Değişik renkli lastiklerin kullanılmasıyla da gençler arasında bu durum eğlence haline bile gelmiştir. Orta yaşlarda ortodonti tedavisi görmek zorunda kalan bireyler ise genellikle tellerin dişlerinin üstündeki görüntüsünden çekinirler ve tellerin gözükmesini istemezler. Bu yüzden neredeyse dişlerle aynı renkte görünen ve çok dikkat edilmediği sürece pek anlaşılmayan seramik braketler orta yaş ve üstünde sıklıkla tercih edilir. Seramik braketler tellerin görünümünü beğenmeyen ve bu şekilde insan içine çıkmak istemeyen insanlar için oldukça iyi bir seçenek olmuştur.

SERAMİK BRAKETLERİN FİYATLARI DİĞER BRAKETLERDEN FARKLI MIDIR?

İnsanlar genellikle ortodontik tedavilerin çok pahalı olduğundan söz ederler fakat her bireyin durumu kendine özel ve farklı olduğu için tedavi sürecinin sonunda ortaya çıkacak fiyat da kişiye göre değişiklik gösterir. Sizler yine de seramik braketler konusunda daha detaylı bir bilgiye ulaşabilmek ve net bir fiyat bilgisini öğrenebilmek adına mutlaka kliniğimize gelerek muayene olmalısınız. Ortodonti hekimlerimiz sizler için uygun olan tedavi sürecini planlayarak, elde edilen planın sonucunda tedavi fiyatını sizlerle paylaşacaktır.