0542 299 80 81
0542 299 80 81

Zirkon Diş Kaplama

Dişlerde kullanılan köprü ve protezlerin alt yapısı olarak gri metal kullanılır. Bu gri metal görüntü bazı insanlar tarafından hoş bulunmadığı için zirkon diş kaplama denilen bir yöntem geliştirilmiştir. Bu yöntem, tamamıyla görsel amaçlı bir yöntemdir ve köprü, protez yapımlarında kullanılan gri metalin yerine beyaz alaşımın kullanılmasıyla gerçekleşir. Işık geçirgenliği olan bir alaşımdan oluştuğu için yapma durmayan ve doğal bir görünüm yakalanmasına olanak sağlayan zirkon dişler, dokuyla uyumludur. Dokuyla uyumu diş çekilmelerinin önlenmesine ve metalin diş etinde bıraktığı grimsi morarmayı önlemeye yardımcı olur. Ayrıca yapısında metal bulundurmayan zirkon dişler, metal alerjisi bulunan insanların tercih edebileceği en yaygın ve estetik yöntemdir. Ağıza metal tadı vermemesi ve herhangi bir koku oluşturmamasıyla bilinen zirkon diş kaplamaların bir diğer avantajı ise zamanla opak ve pürüzsüz yapısını kaybetmemesidir. Bu sayede her ne kadar kahve ve çay içerseniz için dişlerinizin yapısı ve rengi bozulmaz.

Zirkon dişleri uzun yıllar güvenli ve pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Bakımı da normal dişler gibi olan ve diş fırçasıyla temizlenen bu dişler, hiçbir sorun çıkarmaz. Sadece 6 ayda bir hekim kontrolünden geçirilmesi gerekir.

ZİRKON DİŞLER NERELERDE KULLANILIR?

  • Genetik renk değişmelerinde
  • Ayrık, çarpışık ve dönük dişlerde
  • Rengi ya da dokusu bozulmuş dişlerde
  • Madde kaybı ciddi seviyelerde olan dişlerde
  • Köprü, kaplama veya diş restorasyonlarında
  • Estetik amaçlı tedavilerde ve protezlerde

NEDEN ZİRKON DİŞ KAPLAMA İÇİN BİZİ TERCİH ETMELİSİNİZ?

İşini son derece titizlikle yapan ve en iyi aletler ile en kaliteli malzemeleri kullanan İlkdent kliniğimiz, diş sağlığınızı emanet edecek kadar güvenebileceğiniz, profesyonel diş hekimlerini bünyesinde bulundurur. Her şeyden önce hasta sağlığı ve memnuniyetini benimseyen kliniğimizde, zirkon diş kaplamadan daha nice tedavi yöntemlerine kolaylıkla ulaşabilir ve diş sağlığınızı uzman doktorlara emanet edebilirsiniz.