0542 299 80 81
0542 299 80 81

Diş Taşı Temizliği

Halk arasında tartar adı ile anılmakta olan diş taşları her zaman için en doğru diş taşı temizliği teknikleri ile giderilmeli ve bu durumun tekrar etmemesi için ağız hijyenine çok dikkat edilmelidir. Özellikle besin artıklarının tükürüklerin içinde yer alan mikroorganizmalar ile birleşmesinden sonra meydana gelen bu taşlar zaman içinde ciddi sağlık sorunlarına ve hijyen sıkıntılarına neden olmaktadır. Bizler de İlkdent olarak bu konuda uyguladığımız teknikler ile kısa zaman içinde tüm diş taşlarının yok olmasını sağladığımız gibi aynı zamanda durumun tekrar etmemesi için insanlara gerekli bilgileri de veriyoruz. Uygulanan teknikler de amaç dişlerin bu yapılardan kurtulmasını sağlamak ve yeniden ağız için hijyeninin sağlanmasına yardımcı olmaktır.

DİŞ TEMİZLİĞİNİN ÖNEMİ

Diş taşı temizliği konusunda bizlerden yardım almak isteyen kişiler çoğu zaman bu durumun bir sağlık sorunu olmasından çok estetik anlamda kendilerine sıkıntı veren bir durum olmasından şikâyet etmektedirler. Diş taşları hakkında zamanında tedbir alınmadığı takdirde zaman içinde dişlerin köklerinde çok ciddi sorunlar oluşabilmekte ve aynı zamanda dişlerin kaybına varacak kadar riskler oluşabilmektedir. Bu sebeple bu sorunu yaşamak istemeyen kişiler her zaman için ağız ve diş bakımlarını düzenli olarak yapmalıdırlar. Her yemekten sonra dişlerin fırçalanması hatta diş ipi kullanılması dişlerde taş olumunu önlemek için en etkili tedbirlerden biridir.

DİŞ TEMİZLİĞİ NASIL YAPILMALI?

Bu sebeple bizler de hastalarımıza diş taşı temizliği konusunda kesinlikle taviz vermemelerini ve her zaman için çok dikkatli olmalarını öneriyoruz. Özelikle küçük yaşlardan itibaren oluşması gereken bu bilinç insanların ilerleyen zamanlarda ciddi sağlık sorunları yaşamalarının önüne geçebilmektedir. Yenen her yemekten sonra dişlerde kalan besin artıkları temizlenmedikçe artmakta ve zaman içinde tükürük ile etkileşime girip katı bir yapıya bürünmektedir. Bu da dişlerde çok çirkin bir görüntüye neden olduğu için uzmanlarımız sürekli olarak bu konuda gelen talepler ile karşılaşmaktadırlar. Diş taşlarının temizlenmesi konusunda en son teknikleri ve aynı zamanda en gelişmiş ekipmanları kullanan uzmanlarımız bu sayede dişlerin son derece sağlıklı ve göz alıcı bir hale gelmesini sağlamaktadırlar.