0542 299 80 81
0542 299 80 81

Fissür Örtüsü

Birçok kişinin hakkında bir bilgi sahibi olmadıkları fissür örtücü dişlerin çiğneme kısmında yer alan girinti çıkıntıların korunabilmesi amacı ile kullanılan özel bir materyaldir. Bu bölgeler diş fırçaları ile temizlenemeyen bölgelerdir ve bu sebeple korunması gerekmektedir. Özellikle çocuk yaşlardan itibaren korunmaya başlanması gereken bu bölgelerde çok kolay bir şekilde birikip yer edinebilen bakteriler ilerleyen zamanlarda dişlerde ciddi sorunlara neden olabilmektedir. Kliniğimizde hizmet vermekte olan uzmanlarımız özellikle çocukların dişlerinde bu konuda yaşanan sorunlara kalıcı olarak çözüm bulabilmek amacı ile bu ürünleri özenle hazırlamakta ve kullanılmasının ne kadar önemli olduğu konusunda ebeveynleri uyarmaktadırlar.

FİSSÜR ÖRTÜCÜ NEDEN KULLANILIR?

Birçok çocuk tarafından kullanılmakta olan fissür örtücü ürünü yeni gelişen ve bakterilere karşı zaten savunmasız olan çocuk dişlerinin korunmasına çok önemli bir görev almaktadır. Süt azı dişleri, kalıcı büyü azı dişi ve küçük azı dişlerine uygulanabilen bu ürünler süt dişleri düşüne kadar kullanılabilmektedir. Özellikle 3 yaşından sonra kullanılmaya başlanabilen bu ürünlerin ne kadar önemli bir görev gördüğü ilerleyen yıllarda daha net olarak görülmektedir. Yapı olarak zayıf dişlere sahip olan çocuklarının dişlerinin erken dökülmesini önlemek amacı ile de çok sık bir şekilde önerdiğimiz bu ürünler mutlaka uzman önerisi ve kontrolü ile kullanılmalıdır. Bizler de İlkdent olarak bu konuda yardım almak isteyen tüm hastalarımıza gerekli bilgileri verip gerekli hizmetleri kısa zaman içinde kendilerine sunuyoruz.

FİSSÜR ÖRTÜCÜ NASIL UYGULANIR?

Kliniğimiz fissür örtücü kullanım hakkında verdiği bilgiler ile dişlerin daha sağlıklı bir halde kalabilmesini sağladığı gibi aynı zamanda tüm diş ve ağız sağlığı konularında da profesyonel bir şekilde hizmet vermektedir. Tek seansta uygulanabilmekte olan bu ürünler için özellikle anestezi işlemi yapılmaması ve aynı zamanda kişilerin herhangi bir şekilde ağrı hissetmemeleri de bu işlemlerin her yaşta rahat bir şekilde uygulanabilmelerine olanak tanımaktadır. Kliniğimizde bu işlemler yapılırken son derece hassas bir şekilde davranılmakta ve aynı zamanda yapılan rutin kontroller ile dişlerin durumu takip edilmektedir. Bu da hastalarımızın bu özel ürünleri gönül rahatlığı içinde kullanabilmelerine olanak tanımaktadır.