0542 299 80 81
0542 299 80 81

Hareketli Protez

Ağız sağlığı kişisel olarak dikkat ettiğimiz en önemli konulardandır. Dişlere yeterli dikkat ve özeni göstermemek diş kayıplarına yol açmaktadır. Çok fazla diş kaybı durumu yaşandığında protez tedavisi en çok tercih edilen tedavi yöntemidir. Protez tedavisinde sabit, kancalı, hareketli gibi seçenekler bulunmaktadır. Sabit protez sağlam köklü dişlerin köprü olarak kullanılmasıyla uygulanan bir yöntemken, Hareketli Protez çok sayıda dişin kaybedilmesi ve köprü yapılamayan durumlarda uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu tür protez uygulamaları İlkdent kliniğimizde bulunan iyi doktorlar ve teknolojimiz sayesinde kısa sürede ve en iyi şekilde yapılmaktadır. Gerek sektördeki tecrübemiz gerek hasta memnuniyeti açısından kendini kanıtlamayı başaran kliniğimiz gün geçtikçe gelişmektedir. Mesleğini seven  bir doktor ekibine sahip olan kliniğimiz aynı zamanda disiplinli ve hızlı bir çalışma temposunu benimsemiştir.

HAREKETLİ PROTEZ KULLANIMI

Protezler ağız ölçüsü alınarak kişiye özel yapılmıştır. Buna rağmen hareketli proteziniz ilk kullanmaya başladığınızda yemek yeme, konuşma gibi problemler yaşayabilirisiniz. Bu yüzden hekiminizle iletişim içerisinde olmanız gerekmektedir. Hastalarının tedavi sürecini dikkatlice takip eden hekimlerimiz sayesinde bu alışma sürecini kolayca atlatabilirsiniz. Doğal dişlerinizin görünümüne uygun olarak hazırlanan yapay dişleriniz görünüşünüze estetik bir güzellik katacaktır. Yemek yeme esnasında ağzınızdaki lokmayı her iki tarafa eşit paylaştırmaya çalışarak çiğnemeniz protezinizi daha rahat bir kullanım imkanı sağlar. Dikkat etmeniz gereken bir nokta da protezinizin bakımıdır. Protez diş fırçaları ve macunlarının kullanarak rahatça temizleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra protezinizi takmadığınızda bir bardak suyun içinde bekletmenizi tavsiye ederiz. Bu uygulamalar hem protezde bakteri oluşumunu önleyecek hem de daha uzun süre kullanmanızı sağlayacaktır.

DİŞ ÇÜRÜKLERİ NASIL OLUŞUR?

Diş minesi sert bir doku olsa da şekerli ve yapışkanlı yiyeceklerin uzun süre dişe yapışık kalması, asitli içeceklerin sıkça tüketilmesi gibi etkenler ağızda bakteri oluşumuna sebep olarak diş minesinin aşınmasına neden olur. Böylece çürükler oluşur ve bunun sonucunda ağız kokusu, diş ağrısı gibi sorunlar oluşur. Her ne kadar çürüklerin tedavi mümkün olsa da dişlere iyi bakılmadığı takdirde diş yeniden çürümeye başlayacaktır. Zamanla büyüyen bu çürükler dişlerin düşmesine d sebep olmaktadır. Dişlerin düşmesi, çürüklerin artması kişiler tarafından hem estetik açıdan beğenilmemekte hem de istekleri şeyleri yiyememe gibi problemleri ortaya çıkarmaktadır. Bu tür problemlerden kurtulmak için uygulatabileceğiniz birçok tedavi çeşidi vardır. Bunlardan bir tanesi de dişlerle köprü yapılamayan durumlarda kullanılan hareketli protezdir.