0542 299 80 81
0542 299 80 81

Hassas Tutuculu Protez

Hassas tutuculu protez kullanmak isteyen kişiler genellikle diğer protezlerden daha estetik bir görünüme sahip olması ve daha kolay kullanılması sebebi ile seçimlerini bu seçenekten yana yapmaktadırlar. Önceden damaklarda hazırlanan yuvalara yerleştirilen dişler son derece rahat bir şekilde kullanılabilmekte ve genellikle uzun ömürlü olmaktadır. Bizler de kliniğimizde verdiğimiz hizmetler ile insanların kaybettikleri dişlerinin yerlerine gerçeğine birebir benzeyen ve yapı olarak da gerçek bir dişe çok yakın olan bu protezleri uyguluyoruz. Bu ürünlerin hazırlanmasında İlkdent kalitesine güvenen birçok kişi uzmanlarımızın özenli çalışmaları ile kısa zaman içinde amaçlarına ulaşmışlardır.

HASSAS TUTUCULU PROTEZLERİN KULLANIMI HAKKINDA

Hassas tutuculu protezleri kullanırken bazı konulara dikkat edilmelidir ve bu sayede bu ürünler çok daha uzun ömürlü olarak kullanılabilmektedir. Bilindiği gibi birçok kişi farklı sebeplerden dolayı protez diş kullanmakta veya bu ürünler için diş hekimlerinden yardım istemektedirler. Bu alanda kullanılmakta olan birkaç farklı protez türü bulunmaktadır ve en çok ilgi çekenlerin başında da halk arasındaki adı ile çıtçıtlı protezler gelmektedir. Bu ürünlerin bu isimler anılmalarının ana sebebi dişin tıpkı bir çıt çıt gibi yuvaya oturtulup çıkarılmasıdır.

HASSAS TUTUCULU PROTEZLERİ KİMLER KULLANILIR?

Hassas tutuculu protezler ilk zamanlar sıkı yapılarından dolayı zor takılabilse de zaman içinde takıp çıkardıkça yuva rahatlayacak ve tak çıkar işlemleri de daha rahat bir şekilde yapılacaktır. Bu konu hakkında her zaman en kaliteli hizmetleri vermekte olan kliniğimiz özellikle insanlara verdiği bilgiler ile bu ürünleri nasıl kullanmaları gerektiğini detaylı olarak öğrenmelerini sağlamaktadır. Önceden damaklarda hazırlanan yuvalara göre alınan ölçülerden sonra yerine takılan dişler görünüm olarak gerçek dişlerden ayırt edilememektedir. Bu da insanların diğer protez modellerinde olduğu gibi estetikten uzak görünümlerden korunabilmelerine ve ağız sağlıkları adına doğru bir adım atmış olmalarına yardımcı olmaktadır.