0542 299 80 81
0542 299 80 81

Kanal Tedavisi (Endodonti)

Diş sağlığı dikkat edilmesi gereken ancak günümüzde birçok kişi tarafından ihmal edilen bir konudur. Ağız sağlığı önemsenmediğinde ciddi sorunlara yol açabildiği gibi diş hassasiyetinden dolayı soğuk ya da sıcak bir şey yiyip içememe, çiğneme esnasında dişte oluşan ani ağrı gibi önemli görülmeyen ancak kişileri günlük hayatın temposundan alıkoyan rahatsız edici sorunlara da yol açmaktadır. Beyaz dişlere, sağlık bir ağza ve güzel bir gülümsemeye sahip olmak birçok kişinin hayal ettiği bir durumdur. İlkdent kliniğimiz de bu hayali gerçekleştirmek üzere kurulan, sizin memnuniyetinizi prensip haline getirerek özenli ve disiplinli bir şekilde çalışan, gelişmiş teknoloji ve alanında deneyimli doktorlarıyla birçok tedavi yöntemi uygulayabilen bir kliniktir. Ağız sağlığının önemini bilen doktorlarımız son derece özenli ve hızlı bir şekilde çalışmaktadır. Birçok kişinin önyargı sahibi olduğu Kanal Tedavisi (Endodonti) bile doktorlarımız ve teknolojimiz sayesinde hızla uygulanabilmektedir.

KANAL TEDAVİSİ (ENDODONTİ) HANGİ DURUMLARDA UYGULANIR?

Çeşitli durumlar sonrası oluşan diş kırılması veya çatlaması durumunda ve daha önce dişe yanlış tedavi uygulanması gibi nedenlerden dolayı dişe Kanal Tedavisi (Endodonti) uygulanmaktadır. Kişinin dişinin çürümesi ya da kırılması gözle görülebilecek durumlardır. Bunların yanı sıra sıcak soğuk hassasiyet, gece aniden başlayan diş ağrısı, apse gibi durumlarda kişiler dişlerinin çürüklere sahip olduğunu anlayarak kliniğimize başvurabilmektedirler. Aynı zamanda bu belirtilerin hiçbiri olmadığı halde dental ve radyolojik muayenelerde dişteki çürükler ortaya çıkmaktadır. Diş sinirlerine ve köklerine kadar ulaşan çürüklere de kanal tedavisi uygulanmaktadır.

KANAL TEDAVİSİ (ENDODONTİ) NASIL UYGULANIR?

Kanal tedavisi kısaca diş kanallarındaki enfekte sinirlerin temizlenip kanal dolgu maddesi ile doldurulması işlemidir. Kanal Tedavisi (Endodonti) işlemi anestezi uygulanarak yapılır böylece hasta hiçbir ağrı hissetmez. Sadece bazı zor geçen kanal tedavilerinde anestezi etkisi geçtikten sonra kısa bir süre sızı hissedilebilir. Kanal tedavisi (Endodonti) işlemi uygulanan dişlerin bakımı daha dikkatli yapılmalıdır. Bunun sebebi işlem sırasında dişin fazla madde kaybına uğrayarak daha kırılgan hale gelmesidir. Kliniğimizde doktorlarımız işlerini titizlikle yaparak kanal tedavisi tekrarına gerek kalmayacak şekilde tedaviyi gerçekleştirmektedir.