0542 299 80 81
0542 299 80 81

Persolen İnley Onley Dolgular

Charlie Chaplin “ Gülmek hayatın en güzel eylemidir. Ve her ne varsa sizi bundan alıkoyan, onları yok edin” diyerek günümüzde diş çürükleri yüzünden gülüşünü saklayan milyonlarca insana öğüt vermiştir. Diş çürükleri tedavi edilebilir ve tekrar çürümesini önlenebilmektedir. İlkdent ağız ve diş sağlığı polikliniğimizin odak noktası hijyenik ağız sağlığına sahip olmanız ve istediğiniz zaman rahatça gülümseyebilmenizdir. Bu yüzden son derece hassas çalışan diş hekimlerimiz, sektörde edilen tecrübe ve gelişmiş teknolojimiz ile İlkdent kliniğimizde size en iyi hizmet vermekteyiz. Küçük çürüklerin tedavi edilmesi kolaydır ancak büyük çürüklerin tedavisi daha özenli bir tedavi gerektirir. Gerek kırılma oranının diğer tedavi yöntemlerine göre daha düşük olması gerek diş ile oldukça iyi bir şekilde uyum sağlaması nedeniyle büyük çürüklere uygulanan en yaygın tedavi Porselen İnley Onley Dolgular yöntemidir. Bu dolgunun uygulaması diğer dolgu yöntemlerinde olduğu gibi öncelikle dişteki çürüğün temizlenmesiyle başlar. Daha sonra dişin ölçüsü alınarak laboratuvara yollanarak ileri teknoloji sayesinde ölçülere uygun olarak inley ve onley dolgular özel yapıştırıcılarla hastanın dişine uygulanır. Diş sağlığı ve görünümü için son derece önemli olan uygulama kliniğimizde  büyük bir hassasiyetle uygulanmaktadır.

PORSELEN İNLEY ONLEY DOLGULAR HANGİ DURUMLARDA UYGULANIR?

Ağız sağlığı günlük yaşamı etkileyen faktörlerden bir tanesidir. Birçok birey bu konuda oldukça hassas davranmaktadırlar. Hasta bazen farklı bir tedavi uygulanmasını talep edebilir. Bu talep hoşgörülü doktorlarımız tarafından dikkate alınarak dişin durumuna göre farklı bir tedavi uygulanmakta ya da uygulanacak tedavinin başka bir alternatifi yoksa hastaya başka bir tedavi uygulanamamasının gerekçesi açıklamaktadır. Porselen İnley Onley Dolgular hasta kaplama tedavisini kabul etmediğinde ya da sağlam diş dokusunun diğer dolgu yöntemlerine elverişsiz olduğu zamanlarda uygulanmaktadır. Aynı zamanda diş dokusunun kaplama tedavisi uygulanacak kadar zarar görmediğinde de uygulanmaktadır.

PORSELEN İNLEY VE ONLEY NEDİR?

İnley dolgular normal dolgulara benzemektedir. Dişin üstündeki çiğneme bölümüne uygulanır ve estetik olarak da diş ile oldukça iyi uyum sağlayabilmektedir. Onley dolgular ise dişte oluşan ve temizlenen çürük tepecikleri için kullanılır. Ortalama iki saat süren bu tedavi, kişinin ağız sağlığına dikkat etmesi durumunda on yıl ve daha fazla süre dayanabilmektedir. Porselen İnley Onley Dolgular yapıldığında hasta estetik görünüm açısından diş ile uyumlu olmasından dolayı hiçbir problem yaşamaz.

Porselen inley onley dolgulardan en yüksek verimi almak için doktorunuzu çok iyi seçmeniz gerekir. Bu yüzden alanında profesyonel olan deneyimli diş hekimlerinden oluşan İlkdent kliniğimizi tercih edebilirsiniz. Kliniğimizde aşağıdaki inley onley tedavisi adımları titizlikle uygulanır.

 • İnley onleyler laboratuvar ortamında hazır hale geldikleri için tedavi birkaç gün sürebilir. Bu yüzden tedaviler birkaç randevuda gerçekleşir.
 • İlk randevuda diş, çürüklerden arındırılır.
 • Sonrasında dişin ölçüleri alınır.
 • Oyulan dişin acımaması için geçici dolgu yapılır ve alınan ölçüler laboratuvara gönderilir.
 • İkinci randevuda geçici olarak yapılmış olan dolgu malzemesi sökülür.
 • İnley ve onley provası yapılır ve eğer hasta için de uygunsa yapıştırıcılarla inley ve onleyler dişe yapıştırılır.
 • En son olarak hekim dişe cilasını yapar ve dişi son kontrollerden geçirir.

PORSELEN İNLEY ONLEY DOLGULARIN AVANTAJLARI

 • Porselen inley onley dolguların en büyük avantajı gereksiz yere dişte kesim yapılmamasıdır. Bu sayede sağlıklı diş dokusu kesilmemiş olur ve diş doğal durur.
 • Çiğneme ve ısırma gibi olayların yarattığı basınç değerlerine dayanıklıdır.
 • Alerjik reaksiyonlar göstermez.
 • Dayanıklı olduğu için yıllar geçse de dişlerde aşınma ya da kırılma meydana gelmez.
 • Özel bir yapıştırıcı kullanıldığı için dişte fazladan yapıştırıcı kalmaz.